Bulík a uklidňující masáž

Váš bulík, stejně jako Vy, pociťuje v těle stres a napětí. Uklidňující masáž pomáhá psovi uvolnit se, zlepšuje Váš vzájemný vztah a přispívá k vytváření respektu, důvěry a ocenění.Váš bulík si na Váš uklidňující dotyk zvykne velmi rychle. V případě potřeby  budete mít velmi účinný prostředek, jak psa uklidnit.

Při výcviku obecně  postupujte vždy tak, že při každé chybě psa  nejdříve napomenete, cvik zopakujete a pak ho uklidníte krátkou  masáží.

Postup při vlastní masáži:

Rytmus dýchání je pro pejska nakažlivý, stejně jako zívání .Proto během masáže dýchejte zhluboka ! Když Vy sami budete dýchat zhluboka, dojde k uvolnění napětí rychleji a ztuhlé svaly se bulíkovi uvolní mnohem lépe a snadněji.

Můžete začínat s rozehřívací masáží krku. Dlaní obemkněte jeho šíji a pomalu klouzejte kůží přes svaly, které jsou uloženy pod ní. Měli byste tlačit jemně, ale zároveň i pevně. Nemělo by jít o pouhé tření či drbání srsti a chlupů. Pro psy, kteří mají krk ztuhlý od obojku a od tahání vodítka je tento pomalý, jemný začátek masáže velmi důležitý.

Pokud postupujete správně, začne se pes uvolňovat – začne zavírat oči a sklánět hlavu. Jemně chytněte kůži na zátylku a opatrně ji hněťte otvíráním a zavíráním dlaně a krouživými pohyby prstů.Masírovat můžete i u kořenů uší, kolem zvlněních ušních okrajů i vnitřku boltce. Nemá-li Váš bulík s tužšími vzpřímenými boltci hlazení uší směrem dozadu rád , můžete mu je jen jemně promasírovat.

Pomalé hlazení vždy psa uklidní a soustředí! To je obzvlášť důležité, je-li divočejší nátury a pro Vás hůře ovladatelný. Vaše klidné a mírné ruce budou na vašeho psa vědomě působit. Tato metoda tzv. „ pomalé masáže a klidných rukou „ je velmi vhodná  pro zklidnění psa po pokárání a usměrnění, při kterém se musel podrobit Vaší vůli !

Proto je velmi vhodné hlazení zpomalovat tak, aby Vaše ruce mohly psa uklidnit a zvládnout. Snažte se ho hladit natolik pevně, aby se kůže pod Vašima rukama poněkud pohybovala.

Na masáže zvykejte bulíka od prvého dne, kdy si štěňátko přinesete domů. Vyhraďte si na ni alespoň čtvrthodinku. Pusťte si příjemnou, uklidňující hudbu, ztlumte světla a na ostatní svět na chvíli zapomeňte. Vždy dbejte na to, aby Vaše doteky byly hladivé a láskyplné.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode