Bulík a mlžítko

Před příchodem štěňátka je žádoucí opatřit si i mlžítko na postřikování rostlin,event. vodní pistolku. Je to totiž další prima pomůcka , se kterou přerušíte nevhodné chování psa a přitom se ho nedotknete. A na rozdíl od chřestítka je to tichý a klidný způsob. Vyberte si láhev, která má kromě mlžení a proudu ještě zařízení na rozstřikování. Láhev by se Vám měla vejít do kapsy.Naplńte ji vodou a předem, než ji na bulíčka použijete, si ji vyzkoušejte.

Psa  postříkejte, když se nevhodně chová, nebo se k tomu právě chystá.  Čím dříve ho postříkáte, tím lépe.Láhev držte  dál od psa, abyste mu postříkali celou hlavu. Váš další postup bude přesně stejný, jako u použití chřestidla ! - Spojte mu mlžnou spršku se slovy fuj – dolů „ , nebo co se Vám v  tom momentě právě hodí. Jakmile pes přestane, pochvalte ho a svoji pozici velitele smečky upevněte povelem, např.osvědčené „ sedni – zůstaň  „ a uklidněte ho masáží.

Sprej je vhodný např. pro přerušení nežádoucího štěkání. Je to metoda, která psaj pokoří, poleká a upoutá jeho pozornost. Když postříkáte psa, který se chystá honit kočku, polekáte jen jeho. Spreje můžete použít i ve spojení se škubnutím vodítka.

Na závěr je nutno podotknout, že existují i psí jedinci, kteří z toho mají legraci a kropení se jim zkrátka líbí. Jiní to naopak okázale ignorují. V horkém počasí tím můžete bulíčkovi udělat i radost.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode